66è Trofeu Pell
LLIURE COLOR
ALEMANYA
AUTORS | Títol del l'obra | Premis | |
---|---|---|---|
Buenger, Harry | Red bag | ||
Felgentraeger, Thomas | with a little help | ||
Foerster, Helmut | Flower Pot | ||
Guenther, Hans | Blue hour in Cologne | ||
Guenther, Hans | Blue hour in Wolfsburg | ||
Seichter, Roland | Lifeguard | ||
Seichter, Roland | Winter Street |
ARGENTINA
AUTORS | Títol del l'obra | Premis | |
---|---|---|---|
Acuña, Raúl | A Puerto | ||
Acuña, Raúl | Primer cajón | ||
Villalba, Raul | Las ninfas |
AUSTRÀLIA
AUTORS | Títol del l'obra | Premis | |
---|---|---|---|
Finighan, Brennan | A Fiery Performance | ||
Finighan, Brennan | Euphoria |
ÀUSTRIA
AUTORS | Títol del l'obra | Premis | |
---|---|---|---|
Obertscheider, Josef | Afroqueen 2 |
BÈLGICA
AUTORS | Títol del l'obra | Premis | |
---|---|---|---|
Discart, Chris | four skeelers | ||
Discart, Chris | tulpen | ||
Widawski, Raymond | Quoi? |
CANADÀ
AUTORS | Títol del l'obra | Premis | |
---|---|---|---|
Tam, Kam Chiu | A chaotic race | ||
Tam, Kam Chiu | Battling the wave | ||
Tam, Kam Chiu | The turn | MEDAL AFI VI |
CROÀCIA
AUTORS | Títol del l'obra | Premis | |
---|---|---|---|
Kucelin, Zkucelin | lines-13 |
DINAMARCA
AUTORS | Títol del l'obra | Premis | |
---|---|---|---|
Suszkiewicz, Ole | Harmonica Clown |
ESLOVÈNIA
AUTORS | Títol del l'obra | Premis | |
---|---|---|---|
Ravnak, Andreja | the tale of autumn morning |
ESPANYA
AUTORS | Títol del l'obra | Premis | |
---|---|---|---|
Ajuriaguerra Saiz, Pedro Luís | Niemeyer forms | ||
Aracil Roux, Luís | la pertusa | ||
Aracil Roux, Luís | the boxer | ||
Barrio, Luis Maria | AZUL | ||
Barrio, Luis Maria | SUBIENDO | ||
Barris Templado, Mercè | Desperenne | ||
Beut Duato, José | Blue Silence | ||
Beut Duato, José | Carrasqueira | MEDAL AFI I | |
Beut Duato, José | Fishnets | ||
Beut Duato, José | Oysterland V | ||
Bonjoch Trilla, Josep Maria | PALAU I MONJO | ||
Botey, Quim | Blanc | ||
Busquets Nuell, Jordi | COPULA | ||
Busquets Plaja, Albert | ASTOR | ||
Busquets Plaja, Albert | PUPUT | ||
Cabezas, Miguel | Otzarreta | ||
Cabezas, Miguel | The photographer | ||
Cabus Cazorla, Jaume | el gerro.jpg | ||
Cabus Cazorla, Jaume | elena.jpg | ||
Cabus Cazorla, Jaume | quietut.jpg | ||
Carmona Monje, Jose | Mirando al mar | ||
Casal Luis, Xose Manuel | Iberia Sumergida | ||
Casal Luis, Xose Manuel | La eterna espera | ||
Casal Luis, Xose Manuel | The Snake | ||
Checa Colmena, Javier | Redes | ||
Companyó Castellví, Josep | Papallona | ||
Cucurull Juan, Jordi | Κυματοθραύστης δύο | ||
Elias Boada, Joan | After the fire | ||
Elias Boada, Joan | Calma | MEDAL AFI IX | |
Elias Boada, Joan | Cursa de veterans | ||
Escofet I Sala, Josep | La tardor | ||
Escofet I Sala, Josep | tardor2 | ||
Estefanía Flaño, José Alfredo | AFRO | ||
Estrada Ferrer, Miquel | Ermita a la tardo | ||
Estrada Ferrer, Miquel | Habitacion de los recuerdos | ||
Estrada Ferrer, Miquel | Memories of a rocker | ||
F. Turienzo, Carlos | Eternal Lines | ||
F. Turienzo, Carlos | Lightning the Way | ||
F. Turienzo, Carlos | The Waterfall | MEDAL AFI IV | |
Fernandez Cuenca, Toni | blue a cala frares | ||
Fernandez Cuenca, Toni | posta al montgrí | ||
Fernandez Cuenca, Toni | punta d'en sureda | ||
Fernandez Cuenca, Toni | punta d'esplom | MEDAL AFI V | |
Frias Pérez, Carlos | Tandem | ||
Gallardo Marin, Angel | Empusa | ||
Gallardo Marin, Angel | Equilibrium | CEF GOLD MEDAL | |
Garagarza Sánchez, Asier | Azur | ||
Garagarza Sánchez, Asier | Niemeyer | ||
Garagarza Sánchez, Asier | Nmy | ||
Garagarza Sánchez, Asier | Solo yo | ||
Garcia Pitarch, Pili | Junto al mar | ||
Garcia Pitarch, Pili | Mademoiselle Flora | ||
Gurruchaga Garagarza, José Agustín | a primera hora | ||
Gurruchaga Garagarza, José Agustín | al amanecer | ||
Gurruchaga Garagarza, José Agustín | bajo el agua | ||
Gurruchaga Garagarza, José Agustín | primeras noticias | ||
Herrero Zarzoso, Fernando | Brumas | ||
Herrero Zarzoso, Fernando | Fuera de ruta | ||
Herrero Zarzoso, Fernando | Redes | FIAP HONOURABLE MENTIONS | |
Higueras Garcia, Juan Francisco | El espejo | ||
Humet Rubio, Isidre | Macro 1 | ||
Humet Rubio, Isidre | Macro 2 | ||
Indurain Gutiérrez, Andrés | Amarillo y azul | ||
Indurain Gutiérrez, Andrés | El mar en tierra | ||
Indurain Gutiérrez, Andrés | Mediodía | ||
Justicia Celdran, Pedro José | petit chief | ||
Lacunza , Txema | Edurne en la ventana | ||
Lacunza , Txema | Payaso en oscuros | ||
Leandro Serrano, Luis | Paso de cebra | ||
Leandro Serrano, Luis | Pont del petroli | ||
Llorca Martínez, Jorge | Payaso | ||
López Flores, María | relax.. | ||
López Puerma, Manuel | Bombero | ||
López Puerma, Manuel | Señora con pamela | ||
Mañosas Bassa, Antoni | RECORDS | ||
Manso Navas, Oscar | Autumn | ||
Manso Navas, Oscar | Las cuatro torres | ||
March, Cesar | Red skater | ||
March, Cesar | The torch | ||
Mariscal López, Juan | Amanecer | ||
Martinez Aniesa, Luis Antonio | Biarritz I | ||
Martinez Aniesa, Luis Antonio | Surfer Color | ||
Mercadal Moll, Bosco | Bodegón en negro | ||
Mercadal Moll, Bosco | Las granadas de Paco | ||
Mercadal Moll, Bosco | Membrillos y la manzana | ||
Mimó Bayo, Joan | Cabo de Gata n6 | ||
Mimó Bayo, Joan | Port de Essaquira-Marroc | ||
Molist , Josep M | El Mar i l'Home | MEDAL AFI II | |
Molist , Josep M | Hotel Fira | ||
Molist , Josep M | Sau | ||
Montes De Oca Fornell, Arturo | Cormoran Island | ||
Montes De Oca Fornell, Arturo | Refresh | ||
Moraga Costoso, Vicente | Meeting point | ||
Morera Merino, Cristian | Anclado | ||
Morera Merino, Cristian | Puesta en el horizonte | ||
Munuera Sola, José Antonio | Faro del Fangar II | ||
Ortiz Moreno, Javier | Escalera blanca | ||
Parera Pons, Joan | Fotografes Epoca | ||
Parera Pons, Joan | Marea Baixa | ||
Pedra Benzal, Diego | Caminantes | ||
Pedra Benzal, Diego | Quemado | ||
Pereda Berga, Mario | La Vida de Nadie | ||
Pereda Berga, Mario | Rust never sleeps | ||
Pereda Berga, Mario | The bridge | ||
Planas Salvador, M Victoria | Germans | ||
Planas Salvador, M Victoria | Lucia | ||
Pou Ben-hamidi, Toni | Lomagnupur....the unknown | ||
Pou Ben-hamidi, Toni | Stokknes textures and formes panorama | ||
Pou Ben-hamidi, Toni | Texturas al atardecer | ||
Puigcerver Oliván, Manel | Orgía de perles | SPECIAL AWARD JOSEP POMÉS I JORBA | |
Remolà Pagès, Lluís | After dance | FIAP GOLD MEDAL | |
Remolà Pagès, Lluís | Ballerina-1 | ||
Remolà Pagès, Lluís | Cami al Delta | ||
Remolà Pagès, Lluís | Emma | ||
Rezola, Lander | Escoba | ||
Sangenís Biosca, Francisco | Cadaqués 1 | ||
Sangenís Biosca, Francisco | Cadaqués 5 | ||
Selga Casellas, Anna | Boulevard | ||
Silvela Capó, Ramon | A LO LEJOS | ||
Silvela Capó, Ramon | A new day | ||
Silvela Capó, Ramon | Els Frares | ||
Silvela Capó, Ramon | Talla 2 | ||
Taltavull Salord, Josep | Atardecer | ||
Taltavull Salord, Josep | Cala serena | ||
Tello Soler, G. Sergio | Heron 2 | MEDAL AFI X | |
Tello Soler, G. Sergio | Las Naranjas | ||
Tello Soler, G. Sergio | Retrato de Familia | ||
Torres Sánchez, Imanol | Calma | ||
Velasco, Juan R | Escalera cubista | ||
Vergés Castells, Toni | La rossa | ||
Vergés Castells, Toni | Llums de interior | ||
Vilalta Baliellas, Fani | taula parada |
ESTATS UNITS D'AMÈRICA
AUTORS | Títol del l'obra | Premis | |
---|---|---|---|
Rohan, Md Tanveer Hassan | Women Collecting Dry Chilies | ||
Wong, Godfrey | Matador Sunset 12 | ||
Wong, Godfrey | Surfer In Blue 5 |
FINLÀNDIA
AUTORS | Títol del l'obra | Premis | |
---|---|---|---|
Korhonen, Marjut | Time of reflection | ||
Korhonen, Marjut | Wonderful summer | ||
Kytola, Jorma | Siilaskoski | ||
Martikainen, Merja | Ballet Slippers | MEDAL AFI VII | |
Martikainen, Merja | Burlesque Ballerina | ||
Martikainen, Merja | Consolation | ||
Poimio, Tiina | Serenity |
FRANÇA
AUTORS | Títol del l'obra | Premis | |
---|---|---|---|
Banq, Jean | locomotive a vapeur | ||
Morata, Alain | ILBARRITZ 2 |
GAL·LES
AUTORS | Títol del l'obra | Premis | |
---|---|---|---|
Bell, John | Battle for first | ||
Bell, John | The race is on |
GRAN BRETANYA
AUTORS | Títol del l'obra | Premis | |
---|---|---|---|
Cowdrey, Mike | Park 2 | ||
Fry, Martin | Red Light | ||
Murray, Eileen | A moment in time | ||
Statter, Paul | Preacher of the Flock |
HONG KONG
AUTORS | Títol del l'obra | Premis | |
---|---|---|---|
Chow, Tsun Ip Patrick | CHEER UP | ||
Chow, Tsun Ip Patrick | FEEDING | ||
Chow, Tsun Ip Patrick | WRESTLING |
HONGRIA
AUTORS | Títol del l'obra | Premis | |
---|---|---|---|
Csillag, Zsuzsanna | Autumn splendor | ||
Kerekes, Istvan | Alpen tale | ||
Kerekes, Istvan | Colors of Harghita | ||
Kerekes, Istvan | Yelena | ||
Tejsi, Andras | Light bath |
ÍNDIA
AUTORS | Títol del l'obra | Premis | |
---|---|---|---|
Dolui, Kaushik | Reveal the mystery | ||
Mukherjee, Chandan Kumar | Lady With The Lamp |
IRLANDA
AUTORS | Títol del l'obra | Premis | |
---|---|---|---|
Hill, Simon | Church, Ulfljotsvatn, Iceland |
ISRAEL
AUTORS | Títol del l'obra | Premis | |
---|---|---|---|
Goldin , Leonid | Morning tram | ||
Goldin , Leonid | Night tram |
ITÀLIA
AUTORS | Títol del l'obra | Premis | |
---|---|---|---|
Bartolini, Marco | sun setin in Aouja | ||
Bartolini, Marco | Whitehorse 2 | ||
Bugli, Pietro | Urban forms | ||
Bugli, Pietro | Urban forms 10 | ||
Di Candia, Lorenzo | the way the gladiator | ||
Falcone, Francesco | il Volo | ||
Falcone, Francesco | Light and shadow | FIAP HONOURABLE MENTIONS | |
Ficarelli, Daniele | Nightmares | ||
Grolla, Pier Giuseppe | Piccola chiesa | ||
Macinai, Michele | tuscan golden sunrise 6 | MEDAL AFI VIII | |
Macinai, Michele | venice 2 |
MACAU
AUTORS | Títol del l'obra | Premis | |
---|---|---|---|
Cheang, Sherman | Follow The Light | ||
Lam, Choi-cheun | Follow Me | MEDAL AFI III | |
Lam, Choi-cheun | On the Bridge | ||
Tang, Chan Seng | Eyes Attack 3 | ||
Tang, Chan Seng | Kingfisher Fighting 4 | ||
Tang, Kai Lon | Beauty behind Glass | PSA GOLD MEDAL |
MALÀISIA
AUTORS | Títol del l'obra | Premis | |
---|---|---|---|
Wong, Danny | Outlines And Shadows | ||
Wong, Danny | Phan Rang Fishing Net Making |
NORUEGA
AUTORS | Títol del l'obra | Premis | |
---|---|---|---|
Dragland, Walter N. | Turquoise Umbrella |
OMAN
AUTORS | Títol del l'obra | Premis | |
---|---|---|---|
Al Fahdi, Hawra | Anfal |
PAÏSOS BAIXOS
AUTORS | Títol del l'obra | Premis | |
---|---|---|---|
Lybaert, Daniel | Groep kuifmakaken 2 | ||
Lybaert, Daniel | Landschap en fietser | ||
Van Balken, Marcel | Snowclimber |
QATAR
AUTORS | Títol del l'obra | Premis | |
---|---|---|---|
Al-mushaifri, Abdulla | After The Rain | ||
Al-mushaifri, Abdulla | Aya | ||
Al-mushaifri, Abdulla | Blinking Eye |
REPÚBLICA DE COREA
AUTORS | Títol del l'obra | Premis | |
---|---|---|---|
Chae Chun Hwang, Solmorang | sunrise | ||
Lee, Jong Il | A Beautiful Sunrise | ||
Lee, Jong Il | A Flock of Birds |
ROMANIA
AUTORS | Títol del l'obra | Premis | |
---|---|---|---|
Nagy, Lajos | Across the river | ||
Nagy, Lajos | Bee eaters with grasshoppers | FCF GOLD MEDAL |
SÈRBIA
AUTORS | Títol del l'obra | Premis | |
---|---|---|---|
Zupunski, Anica | Light | ||
Zupunski, Anica | Nebula |
SRI LANKA
AUTORS | Títol del l'obra | Premis | |
---|---|---|---|
Rajakaruna, Henry | redhands | ||
Rajakaruna, Henry | unconcern |
VIETNAM
AUTORS | Títol del l'obra | Premis | |
---|---|---|---|
Nguyen Ngoc, Thach | Returning Path No6 | ||
Vu Phuoc, Nguyen | women net mending |